Kış için pencere bakımı - Akdoorplast - Pvc Kapi Ve Pencere Sistemleri
Bize ulaşın
1. Organize Sanayi Bölgesi 83105 Nolu Cadde No:3 Başpınar / Şehitkamil / Gaziantep
akdoorplast@akdoorplast.com
İrtibat:
Telefon: +90 342 239 06 60
Telefon: +90 342 502 11 90
Telefon: +90 342 239 06 62
Back

Kış için pencere bakımı

Kış mevsiminde birçok inşa evini ısıtmak ve ısı kaybının önüne geçmek için çeşitli çözümler arıyor. Bu çerçevede ilk olarak kapı ve pencereler elden geçirilerek kışa hazır hale getiriliyor. En çok ısı kaybının yaşandığı alanlardan olan kapı ve pencerelerde ısı kaybının önüne geçmek için çeşitli çözümler elbette mevcut. Bu çözümlere ulaşmak için kısa bir araştırma yapmak yeterli oluyor.

Günümüzde birçok pencerede PVC pencere sitemleri tercih ediliyor. Bununla birlikte alüminyum ve ahşap pencere modelleri de kullanıcıların sıkça tercih ettiği modellerden. Bu modellerin hemen hepsi ısı yalıtımlı bir şekilde istenilen yere monte edilebiliyor. Bununla birlikte ısı kaybını en aza indirmek için de yalıtımsız olan pencereleri yalıtımlı olan PVC sistemleriyle değiştirmek gerekebiliyor. Bu açıdan düşünüldüğünde ısı yalıtımlı pencereye sahip olmak artık bir lüks olmaktan çıkmış ciddi bir ihtiyaç halini almıştır.

Yapılan araştırmalar pencereler tarafından yaşanılan ısı kaybının yüzde 15 daha fazla enerji sarfiyatına yol açtığını ortaya koyuyor. Bu durumda ısı yalıtımlı pencere için yapılacak maliyeti harcanan enerjiden tasarruf ederek kısa zamanda çıkarmak mümkün. Bu sayede her ay kabarık gelen ısınma faturaları pencere yalıtımı sayesinde daha uygun seviyelere inecektir.

Bununla birlikte PVC sistemlerinin duvarla pencere arasında montaj sonrası kalan boşlukları da maun veya yapışkanlı sünger bantlarla kapatılarak ısı yalıtım sağlanabiliyor. Özellikle eski tip camlarda yaşanan bu problemin en kesim çözümü ısı yalıtımlı bir camla pencereyi değiştirmek olacaktır. Bu sayede herhangi bir sızıntı olmadan, sıcak bir ortamda kışı geçirmek oldukça keyifli olacaktır.

Bununla birlikte pencere yalıtımlarının bir diğer avantajı da ciddi bir ses yalıtımı sağlayarak özellikle cadde kenarlarında oturanlar için araç seslerinin en aza indirilmesini sağlıyor. Bu sayede daha konforlu bir yaşam sürmek mümkün olabiliyor.

Akdoor Plast
https://www.akdoorplast.com

Size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Çerez Politikası